سبک زندگی بسیجی

حضور در صحنه…

بسیجى باید در وسط میدان باشد تا فضیلتهاى اصلى انقلاب زنده بماند…بسیج، یعنى حضور بهترین و با نشاطترین و باایمان‌ترین نیروهاى عظیم ملت در میدانهایى كه براى منافع ملى و براى اهداف بالا، كشورشان به آنها نیاز دارد. بسیج در یك كشور، معنایش آن زمره‌اى است كه حاضرند این پرچم افتخار را بر دوش بكشند و برایش سرمایه‌گذارى كنند؛ كه آسان هم نیست.

(بیانات در جمع بسیجیان حاضر در اردوى فرهنگى رزمىِ یاران امام على(ع)

بصیرت مندی….

بسیج نه به پول وابسته است، نه به عنوان و جاه و جلال وابسته است، نه به دستور از بالا وابسته است. معیار بسیج، بصیرت است و ایمان. ایمان از دل او میجوشد، او را به كار وادار میكند؛ بصیرت هم به او تفهیم میكند كه چگونه حركت كند، معیارها را چگونه تشخیص بدهد، راه را چگونه طى كند. این معناى بسیجى است.

(بیانات در دیدار جمع كثیرى از بسیجیان كشور-۱۳۸۸/۰۹/۰۴)

دغدغه مندی و مسئولیت پذیری…

یك بسیجى، آن كسى است كه مقدورات و امكان خود را در راه هدف‌هاى عظیم این ملت به میدان مى‌آورد؛ خود را سهیم مى‌كند؛ خود را مسؤول مى‌داند و مایل نیست كنار بنشیند، تا دیگران تلاش كنند، او هم نگاه كند؛ یا آن‌جایى كه سودمند است، سودش را ببرد؛ و یا تا یك گوشه‌اش ساییده شد، بنا كند به ایراد گرفتن و اعتراض كردن؛ این‌جور انسان هم در جامعه داریم؛ بسیجى آن كسى است كه این‌گونه نیست.

(بیانات در دیدار هزاران نفر از بسیجیان-۱۳۸۴/۰۹/۰۷)

زندگی شهادت طلبانه…

مكتب بسیج، مكتب مجاهدت معنوى و مخلصانه است. این مجاهدت، براى ملت و كشور و بالاتر از همه براى دین خدا و سرافرازى پرچم آزادگى اسلامى در همه‌ى دنیاست. این مجاهدت خطراتى دارد. بالاترین خطر براى انسان، جان باختن است. در مكتب بسیج، نام این جان باختن «شهادت»است. شهادت بالاترین ارزش عاشورایى انسان و بالاترین ارزش در معیار ارزش‌هاى معنوى است. در روایت وارد است: «فوق كل ذى برّ برٌّ حتى یقتل الرّجل فى سبیل‌اللَّه»؛ بالاتر از هر فضیلتى، ارزشى و معنویتى، ارزش دیگرى وجود دارد، تا وقتى كه فرد به شهادت مى‌رسد، كه بالاترین ارزشهاست. آن معناى جهاد است و این معناى شهادت است.

(بیانات در مراسم صبحگاه رده‌های مختلف نیروى مقاومت بسیج‌-۱۳۸۴/۰۶/۰۲)

تلاش عاشقانه و مومنانه…

تفكر بسیجى تركیبى است از ایمان عمیق، تلاش مخلصانه، هشیارى در شناخت دشمن، گذشت و ایثار در برابر دوست، و ایستادگى و مقاومت شجاعانه و خستگى‌ناپذیر … و این است آن حقیقت والایى كه امام بزرگوار ما به خاطر آن، بسیجى بودن را افتخار خود مى‌دانست.

(پیام به پنجمین گردهمایى بسیج دانشجویى‌- ۱۳۷۷/۰۷/۱۴)

فعالیت و نشاط…

اگر بتوانید بسیج را هرچه فراگیرتر كنید و دل‌هاى بیشتر و نشاطِ متراكم‌ترى را وارد این صحنه‌ى عمل بكنید، آینده‌ى این كشور تضمین‌شده‌تر است. روحیه‌ى بسیجى یك روحیه‌یى است كه اگر در هر نقطه‌یى و در هر قشرى به‌وجود بیاید، در آن‌جا فعالیت و نشاط و حركت و حیات را مضاعف و چند برابر مى‌كند؛ این معناى بسیج است

(بیانات در دیدار هزاران نفر از بسیجیان-۱۳۸۴/۰۹/۰۷)

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

این هفته با سردار شهید محسن وزوایی

نام و نام خانوادگی : محسن وزوایی تولد : 5 /5/1339 – تهران شهادت : ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *